Wyjazd z kraju za pracą.

Napisał dnia 15 lutego 2013
Wiadomości
2053660_samolot_f_16_643_482.jpg

Pamiętacie wyjazdy ludzi za pracą do Wielkiej Brytanii. Teraz swój rynek pracy otworzyli Niemcy. Szykują się nowe wyjazdy z kraju za chlebem. Jednak te wyjazdy nie powinny być tak liczne. Podstawową barierą będzie język niemiecki. Jednak angielski jest bardziej znany przez większą liczbę Polaków.


z kraju

Foto: 0.s.dziennik.pl

Niemiecki znają głównie Ślązacy…

Niemiecki znają głównie Ślązacy. Reszta ma rzadki kontakt z tym językiem. To jest jeden z powodów, dla których z kraju powinno wyjechać mniej osób. Druga sprawa jest taka, że rynek niemiecki nie potrzebuje tylu pracowników, co Wielka Brytania. Tam była do wyboru Anglia, Szkocja, Walia. Tutaj mamy Niemcy, które są bardzo blisko nas. Spora liczba osób nie wyjedzie na stałe z kraju, tylko będzie dojeżdżać do pracy. Tam będzie zarabiać, a tu wydawać pieniądze.

angielski przez internet

Foto: edueduonline.pl

Dotyczy to osób, które mieszkają w bliskim sąsiedztwie granicy niemieckiej. Wyjazd z kraju za chlebem nie jest bardzo fajną sprawą. To smutne, że musimy tak robić, by związać koniec z końcem. Mam nadzieję, że wyjazdy z kraju będą się zdarzać coraz rzadziej i kiedyś będą przyjeżdżać do nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>